ЖУРІ МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ

  • Ольга Бірзул

    Україна

    Кінокураторка, авторка, культурна менеджерка та координаторка проєктів з культурної дипломатії. Починала працювати як журналістка та редакторка для українських культурних медіа. У 2009 році долучилася до команди кінофестивалю Docudays UA: працювала програмеркою та координаторкою освітньої платформи Docu/Class. Додатково була кураторкою спеціальної програми Docu/Art про зв'язок мистецтва та кінематографу. Координувала заходи, спрямовані на культурну дипломатію та розвивала фестивальний проєкт See Ukraine. З 2019 по 2021 рік очолювала відділ кіно в Українському інституті, державній установі, яка будує міжнародні культурні зв'язки України зі світом. Авторка лекцій з історії та теорії неігрового кіно, експертка у різноманітних проєктах для документалістів/-ок. Після повномасштабного вторгнення росії курує кінопрограми про Україну: Словаччина, Австрія, Німеччина тощо. Авторка «Твоєї книга про кіно», першого українського нон-фікшену про кіно для підлітків ("Видавництво Старого Лева", 2024). 

  • Лайма Ґраждановіца

    Латвія

    Лайма Ґраждановіца поєднує у своїй роботі теорію і практику. Із 2019 року вона є програмною директоркою Ризького міжнародного фестивалю короткометражного кіно 2ANNAS, а з 2015 року – кураторкою короткометражного кіно. Закінчила факультет теорії театру і кіно Академії культури Латвії, здобула ступінь магістра візуальних комунікацій Академії мистецтв Латвії. Останнім часом викладає історію короткого метру та відеоарту як гостьова лекторка. Її власний доробок досліджує взаємозв’язки особистих та колективних історій.

  • Ілля Дядик

    Україна

    Ілля Дядик працює програмером української дистриб'юторської компанії Артхаус Трафік з 2009 року. За цей час він придбав права на більше ніж 300 фільмів для подальших релізів в Україні. Серед них переможці міжнародних кінофестивалів та премії «Оскар», зокрема "Зона інтересів" режисера Джонатана Глейзера, "Анатомія падіння" режисерки Жустін Тріє та "20 днів у Маріуполі" режисера Мстислава Чернова. Також він організував низку міжнародних кінофестивалів, серед яких Чілдрен Кінофест та Київський тиждень критики та фестивалів національних кінематографій. З 2010 по 2014 рік обіймав посаду програмного директора Одеського кінофестивалю.

ЖУРІ НАЦІОНАЛЬНОГО КОНКУРСУ

  • МІХАЛ МАРЧАК

    Польща

    Режисер / сценарист / оператор

    Міхал є членом Європейської кіноакадемії, Польської кіноакадемії та Cinema Eye Honors у Нью-Йорку.

    Його найновіший художній фільм «All These Sleepless Nights» приніс Міхалу нагороду «Найкращий режисер» Кінофестивалю Sundance 2016 року та потрапив до численних списків найкращих фільмів, у тому числі у виданнях Rolling Stone Magazine та IndieWire (останній нещодавно включив його до числа 100 найкращих фільмів десятиліття).

    Прем’єра попереднього документального фільму Марчака «Fuck for Forest» відбулася на SXSW. Фільм ішов у кінопрокаті багатьох країн. Британський журнал «Dazed and Confused» високо оцінив його як один із «десяти найбільш інноваційних документальних фільмів для цього жанру за останні роки».

    Окрім повнометражного кіно, Міхал знімає музичні кліпи. Він співпрацював із такими виконавцями, як Radiohead («I Promise», «Identikit»), Марк Прітчард & Том Йорк («Beautiful People», прем’єра на Sundance Next Fest 2020 року), Artur Rojek та Brodka. Серед його комерційного доробку – фільми для Coca-Cola, Ikea, Johnny Walker та Sprite, які принесли йому численні відзнаки, такі як Cannes YDA, Saatchi & Saatchi New Directors Showcase, Creative Circle та номінації UKMVA.

    Міхал також увійшов до списку «десяти найкращих кінооператорів 2017 року» за версією IndieWire, поруч із Роджером Дікінзом та Гойтом ван Гойтема.

    Чотири роки тому Міхал став батьком і почав писати сценарії. Самостійно та у співавторстві написав сценарії до трьох повнометражних фільмів: «Certainly The End of Something», «Zap» та кіноадаптації роману «A Couple of Poor, Polish-Speaking Romanians» разом із Доротою Масловською. Також зіграв ключову роль у створенні польської адаптації культового серіалу «The Office» та доклався як сценарист/режисер до низки інших телепроєктів. Окрім того, Міхал випустив дуже успішний аудіосеріал «Black Romance».

  • Надя Андрашев

    Угорщина

    Надя Андрашев аніматорка, випускниця Університету мистецтва та дизайну ім. Ласло Могой-Надя (MOME) в Будапешті. Учасниця Animation Sans Frontiéres та резиденції Open Workshop. Її фільми «Звук вилизування» та «Симбіоз» демонструвалися на численних фестивалях та заробили понад 40 нагород, серед яких Третій приз у паралельній секції Канн La Sélection та Приз журі за найкращий анімаційний фільм на SXSW. Пропрацювавши доволі довгий час в індустрії ігрового кіно, наразі Надя працює як продакшн-менеджерка, лінійна продюсерка та режисерка анімаційних фільмів.

  • Богдан Жук

    Україна

    Директор ЛҐБТКІА+ кінофестивалю SUNNY BUNNY та програмер Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість», найбільшої кіноподії України (53-й випуск фестивалю планується 26 жовтня - 3 листопада 2024 року). Здобувши освіту мовознавця та попрацювавши перекладачем, журналістом і радіоведучим, Богдан приєднався до команди «Молодості» у 2014 році як пресаташе (до 2015 року) і відбірник. Він формує конкурсні та позаконкурсні програми «Молодості» та курував програму ЛГБТК+ SUNNY BUNNY — найстаріший захід України на квір-тематику (існує з 2001 року), який у 2023 році SUNNY BUNNY став окремим квірним кінофестивалем.

    Жук також координує міжнародні заходи «Молодості», присвячені українському кіно, програми на фестивалях Encounters (Бристоль, Велика Британія), BEAST (Португалія), Jugendfilmtage (Цюрих, Швейцарія), Soura (Берлін); фестивалі QueerScope (Німеччина і Швейцарія) та Image+nation (Монреаль, Канада), а також дні українського кіно за кордоном (Мюнхен, Лондон, Париж, Порту, Прага тощо). Крім того, він працює в команді відбірників Міжнародного кінофестивалю BEAST (Порту), а також комунікаційником Британської ради в Україні й перекладачем фільмів для національних релізів і фестивальних показів.

    Член журі на Teddy Awards (Берлінале), BEAST IFF (Порту), Image+nation (Монреаль), TLVFest (Тель-Авів), Crime & Punishment IFF (Стамбул), Mezipatra QFF (Прага), 2ANNAS Short Film Festival (Рига), Lovers Film Festival (Турин), Docudays UA (Київ).

Журі Спілки кінокритиків

  • Альона Шилова

    Журналістка, режисерка та кінокритикиня. У своїх роботах часто фокусується на темах феміністичної критики та жіночого досвіду. Ведуча та авторка Телеграм і YouTube каналів — "Підбори фам фаталь". Членкиня Спілки кінокритиків України та  комітету Національної премії кінокритики «КІНОКОЛО».

  • Алік Дарман

    Кінознавець, кінокуратор, куратор кіноклубу на Спаській. Член Спілки кінокритиків України та комітету Національної премії кінокритики «КІНОКОЛО».

  • Людмила Чиркова

    Ведуча телеканалу "Суспільне Культура", кіножурналістка.

    Авторка і ведуча телепроекту про українське кіно "Люди кіно", покликаного промотувати українське кіно серед широкого загалу, глибше знайомити з кінематографістами, їхніми роботами і творчими підходами. З 2022 року працює над проектом "Культура на часі" телеканалу "Суспільне Культура": щоденна програма містить огляд і аналіз культурних процесів країни в умовах війни.